Z

Zuby si čistím pravidelně, ale stále se mi kazí.

Dobrý den, je mi 17 let a mám opravenou snad každou stoličku.Před 2 lety jsem měla kaz na předním zubu. Zuby si čistím pravidelně, používám ústní vodu a občas zubní nit ale zuby se stále kazí. Mám hrozný strach ze zubařů už od dětství, a to hlavně z vrtání. Co mám dělat aby se tolik nekazily?

Dobrý den, jediná cesta, jak se ubránit zubním kazům je správné čištění zubů. Ústní voda Vám zuby nevyčistí a její význam v prevenci zubního kazu a paradentózy je prakticky nulový. Uvádíte občasné používání zubní nitě. To je zcela nedostatečná hygiena mezizubních prostor. Správně byste měla používat jednou denně mezizubní kartáčky. Jejich použití je snazší, efektivnější a bezpečnější, než používání mezizubního vlákna. Dobrým začátkem bude návštěva dentální hygienistky, které Vás naučí pomůcky správně používat. Záleží i na výběru zubního kartáčku. V tomto článku se dozvíte více.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?