Z

Zvýšená kazivost při užívání antibiotik u dvouletého dítěte

Má léčba antibiotiky vliv na kazivost zubů? Vím, lékaři říkají, že ne, ale já mám u dvouletého dítěte zkušenost opačnou. Má kazy, které jsou pořád stejného rozsahu, ale jakmile má nasazena antibiotika kazy se během týdne rozšíří. Když je přestane užívat, zase se vše stabilizuje. Může to způsobovat změkčení skloviny? Jiné složení nebo pH slin?

Dobrý den,

opravdu není obvyklé, že by se při užívání antibiotik zvýšila kazivost zubů a po vysazení léků se opět snížila.

 

To nejdůležitější ale je, že kazy na zoubcích být vůbec nemají. I přes nízký věk dítěte je nutné vyhledat stomatologa, který kazy ošetří. Zubní kaz může způsobit celou řadu komplikací, a proto je nutné situaci vyřešit.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?