B

Bolest zubu po zhotovení nové výplně

Dobrý den, je možné ze zub u syna konkrétně 6ka dole po rozsáhlé rekonstrukci z důvodu kazu hlubokého ještě 5dni po zákroku bolí? Děkuji

Dobrý den,

po vrtání může být zub citlivější. Vše se odvíjí od hloubky kazu. U Vašeho syna předpokládám, že kaz byl hluboký a blízký zubní dřeni. Zubní dřeň je citlivá tkáň uvnitř zubu a reaguje například na teplé a studené. Tato citlivost by měla do několika dní odeznít. Pokud bolest neodeznívá a zhoršuje se, je možné, že zubní dřeň byla zasažena kazem a je v zánětu. V tomto případě je potřeba ošetřit kořenové kanálky. Další možností, je například citlivost na skus, ta bývá u výplní, které jsou vysoké, zde je nutné výplň obrousit, aby dobře sedla do skusu. Doporučuji konzultaci s vaším lékařem.

Více informací naleznete zde.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?