K

Křížení spodních řezáků

Dobrý den, mam takový dotaz. Poslední dny pozoruji jako by se mi spodní levé řezáky začali „křížit“. Příjde mi jako by se první řezák(zub č. 1)o kousek pootočil, v ose kolmé na čelist. Dřív jsem to nepozoroval. Nikterak to nebolí. Jaké to má souvislosti a měl bych se bát a navštívit lékaře ? děkuji za odpověď

Dobrý den,

mohlo by se jednat o terciární stěsnání zubů, které se v průběhu života projevuje především v oblasti dolních předních zubů. Příčina není zcela jednoznačná. Stěsnáním zuby mohou rotovat a různě se vyklánět. Tento jev je velmi pozvolný. Další možností je pohyb zubů z důvodu oslabení či zánětu závěsného aparátu zubu nebo také při změnách ve skusu, kdy jsou zuby přetížené. Jestli máte pocit, že ke změně došlo v krátkém časovém období a zuby se například ještě viklají doporučovala bych navštívit Vašeho zubního lékaře. Dále můžete konzultovat stav na ortodoncii.

Více informací naleznete zde.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?