O

Otevřený zub do dutiny ústní

Dobrý den, prosím moc o radu. Už dva měsíce mám problém se sedmičkou nahoře. Mohla jsem pouze na pohotovost, jelikož můj zubař vážně onemocněl a skončil velmi rychle s prací. Tam mi vyvrtali díru až na kanálky a zub nechali otevřený. Ještě jsem na pohotovosti předtím nebyla, ale nedostala jsem samozřejmě ani plombu, ani nic na doporučení. Nového zubaře se mi po velkém boji podařilo najít až po měsíci. Nicméně zub mám stále otevřený a nic se s ním nedělalo, prý se musí doléčit a vyčistit kanálky. Jenže objednaná jsem opět až za měsíc. Zub nebolí, ale tvoří se mi v ústech bakterie a hlavně… dírka v zubu strašně zapáchá. Čistím velmi důkladně snad vším co lze, i dezinfikuji, kloktám, ale problém se horší. Jak se toho mohu zbavit? Jdu až po vánocích a teď mě nevezmou, nechci o zub přijít, a hlavně se bojím, aby se to nezhoršilo v celých ústech. Děkuji moc

 

Dobrý den,

 

je potřeba dokončit ošetření kořenového systému zubu (viz článek), které bylo započato na pohotovosti. V případě, že Váš stomatolog nemůže provést zákrok v dohledné době, je možno navštívit jiného zubaře. Zubaře s volnými kapacitami můžete najít na stránkách České stomatologické komory nebo na stránkách Vaší zdravotní pojišťovny.

 

Endodoncie – ošetření zubních kanálků

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?