T

Trhání zubů v celkové narkóze a snímatelné náhrady

Dobrý den chtěla bych se zeptat na trhani a snimatelne náhrady pod celkovou nárkozu a za kolik dekuji prosim

Dobrý den,

celková anestezie je nejhlubší možnost znecitlivění, jedná se o farmakologicky navozené a řízené bezvědomí. K výkonu v celkové anestezii je zapotřebí spolupráce zubního lékaře s anesteziologem. Pro tělo je zátěží, proto je pravidlem před výkonem absolvovat předoperační vyšetření. Úhrada ze zdravotního pojištění u dospělých pacientů je možná pouze, pokud základní onemocnění pacienta (například mentální postižení) neumožní absolvovat stomatologický výkon při vědomí na zubařském křesle. A to jen na pracovišti, které má tento výkon nasmlouvaný s pojišťovnami. Ceny poptejte na konkrétních pracovištích, které tuto službu nabízejí.

Snímatelných náhrad je více druhů. Obecně se dělí na náhradu celkovou, která obnoví kompletně všechny zuby v bezzubé čelisti a dále na náhradu částečnou, ta doplní chybějící zuby k zubům stávajícím. Obě varianty se dále zhotovují v různých modifikacích a od toho se odvíjí i cena.

Více informací najdete zde.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?